Świeże aktualności

W Internecie roi się od portali informacyjnych, które przekazują nam informacje ze świata i naszego kraju. Co portal to ta sama wiadomość tylko w nieco innej formie zapisana. Moim zdaniem brakuje portali, które przekazują nie tyle aktualności, co ciekawostki ze świata mody, sportu, biznesu, kultury … Wiadomości czytać można na onet, wp, czy interii, a każdy kolejny portal to powielanie informacji, nieprawdaż?

To, czego brakuje w Internecie to informacji, które nie są kolejnym zlepkiem słów, które w sposób bezmyślny zostały przeredagowane i wklejone ponownie. Świeże aktualności. Taaa ciekawe, gdzie… Ludzie chcą czytać i wiedzieć, co się dzieje na świecie, czekają na rzetelne wiadomości, ale czekają również na coś, co ich zaskoczy, a nie tylko na suche informacje, na coś co ich głębiej zaciekawi, coś o czym w telewizji nie usłyszą.

Tego właśnie brakuje. Brakuje ciekawostek. Brakuje informacji, które potrafią zaciekawić. Artykułów, które nie są powieleniem innych. Weźmy taki artykuł zatytułowany „Popularne imiona dla dzieci”. To jest to, czego ludziom brakuje – ciekawostka, a zaraz coś na czasie, bo przedstawia aktualne dane statystyczne z przeprowadzonych badań.

Ludzie szukają właśnie takich informacji i na to powinny stawiać portale informacyjne, a nie tylko na kolejne informacje o panu polityku, który zrobił coś tam, co już opisane było na 100 innych portalach, kilka dni wcześniej. Świeża informacja to również ciekawa informacja. Nie zapominajmy o tym, pisząc artykuły na portale informacyjne.