Aktualności

Człowiek z każdej strony zasypywany jest różnego typu informacjami. Niektóre z nich bardziej przydają się człowiekowi,  inne niepotrzebnie zaprzątają mu głowę. Niektórych wiadomości słucha się lepiej, czy lepiej się je czyta, inne zaś wzbudzają w widzu czy czytelniku niechęć. Informacji jest sporo, czy jednak wszystkie są rzetelne? Nie, z  pewnością nie. W internecie można znaleźć wiele aktualności, które są rzetelne i pisane z pasją, ale wiele jest też takich wiadomości, które są pisane, bo pisane, albo przepisane w zmienionej formie z innego portalu. Dlaczego tak się dzieje?

W telewizji informacje, w gazetach informacje, w sieci informacje, w radio informacje. Wiadomości, aktualności, newsy i inne artykuły. Czytać, słuchać, oglądać można tak nieskończenie i w kółko od nowa. Świat zasypuje nas informacją. Z minuty na minutę pojawiają się nowe aktualności, które są nam szybko przekazywane. Obecnie największym medium jest internet, ale to właśnie w nim możemy znaleźć najwięcej nierzetelnych informacji. Dlaczego?

Dobre pytanie. Modne stało się dziennikarstwo obywatelskie, albo pisanie dla reklam. To nie zawsze jest dobre, gdyż doprowadza do tego, że informacje często są powielane, zmienia się jedynie nieco ich formę. Często też pisane jest tylko dla pisania, a prawdy w treści jest tylko ziarenko. Są również portale, które przekazują informacje w naprawdę ciekawy sposób i aktualności te są naprawdę rzetelne. Na tego typu portalach miło się czyta np. o tym jaki darmowy cms jest najlepszy, czy też jakie są najpopularniejsze imiona dla dzieci.

Jak znaleźć ciekawe i prawdziwe wiadomości? Najlepiej odwiedzić kilka portali i porównać. Warto się zasugerować opinią innych oraz tym, czy łatwo jest znaleźć dany portal w sieci. Jeśli łatwo można go znaleźć na wybrane hasła to znaczy, że ma on sporą odwiedzalność, a więc informacje na nim zawarte muszą być prawdziwe i ciekawe.